مخازن تحت فشار :

مزایای مخازن هوای فشرده:
این مخازن بنابر استاندارد مخازن تحت فشار بالا ASME SEC V111 DIV.1 طراحی و ساخته شده و با رعایت کردن الزامات استاندارد ذکر شده، باعث تولید محصولی با کارایی بالا شده است.

وسیع بودن سطح ذخیره هوا در مخازن، باعث خنک شدن هوای فشرده می شود و همین کار باعث می شود بخار ذخیره شده موجود در هوا کندانس شده و به وسیله شیر تخلیه از مخزن خارج گردد.

در مخزن ذخیره هوای فشرده، نوسانات فشار به وجود آمده در کمپرسور کاهش می یابد. در تمام زمان ها فشار در مجموعه را ثابت نگه می دارد.

برای اطمینان از کارکرد صحیح در مخزن هوای کمپرسور، تست های رادیوگرافی، تست هیدرواستاتیک، تست X-RAY، تست PT، تست UT و تست VT انجام می شود.

اعلام بالاترین ضریب خوردگی در محاسبه ضخامت ورق مخازن هوای فشرده

استفاده از مرغوب ترین نوع ورق مخزن هوا از جنس SA516 GR7

ارائه نقشه، محاسبات و دفترچه مدارک PQR

WPS معتبر از شرکت لوید آلمان

نحوه نگهداری و افزایش عمر مخازن هوای فشرده کمپرسور بهسان:

عملکرد مانومتر و سوپاپ اطمینان به صورت مداوم چک شود.

در زمان باز و بسته کردن دریچه منهول آچارکشی مناسب صورت بپذیرد.

جای مناسبی برای نگهداری مخزن هوای کمپرسور تعیین شود.

مخزن هوا به صورت دوره ای بازدید گردد.

برای جلوگیری از پوسیدگی، درون مخزن چند لایه رنگ آمیزی شود.

دلیل استفاده از استاندارد ASME در مخزن هوای فشرده چیست؟

American Society Of Mechanical Engineers به معنی انجمن مهندسان مکانیک آمریکا می باشد که برای تمرکز هر چه بیشتر در حوزه مهندسی مکانیک تاسیس شده است .

ASME به عنوان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مجموعه های تدوین کننده استاندارد، بیش از 600 استاندارد و آیین نامه تدوین کرده است و اکثر این استانداردها در زمینه دیگه بخار، آسانسور، سیالات، مخازن تحت فشار و… می باشد.

شیر تخلیه اتودرین چیست؟

اتودرین نوعی شیر برقی می باشد که با برق 220 ولت کار می کند و وظیفه تخلیه آب انباشته شده در انتهای تانک را دارد. شیر اتوماتیک تخلیه با اتودرین مجهز به دو عدد پیچ برای تنظیم تایمر است که یکی از پیچ ها مدت زمان باز بودن شیر و دیگری فواصل زمانی تخلیه مخزن را تنظیم می نماید.