News

نیاز به کمپرسور در ابزارهای پنوماتیک

نیاز به کمپرسور در ابزارهای پنوماتیک


ابزارهای بادی تجهیزات قدرتمندی هستند که به وسیله هوای فشرده که توسط کمپرسور هوا تولید می‌شود، کار کرده و به کمک یک موتور پنوماتیک کار می‌کنند . همچنین این ابزارهای پنوماتیک می‌توانند توسط کپسول های دی‌اکسید کربن فشرده ( CO2 ) نیز، کار کنند .

پنوماتیک یا نیوماتیک برگرفته از واژهٔ یونانیِ πνεῦμα به‌ معنی نَفَس یا هوا ، نوعی فناوری است که به مطالعه و به‌کارگیری گازهای فشرده برای ایجاد نیروی مکانیکی می‌پردازد در گذشته ابزارآلات بادی چند شركت معتبر جهانی آن هم فقط برای مصارف خاص صنعتی وارد كشورمان می شد ولی در سال های اخیر با گسترش مصارف عمومی وافزایش تقاضا، ابزارهای بادی متنوعی با برندها و كیفیت های مختلف وارد بازار شده اند. مانند كالاهای دیگر، غالبا شركت های معتبرومعمولا با سابقه در زمینه عرضه این نوع ابزار، در مقابل كالای فروخته شده متعهد بوده وهمچنین دارای بخش ارائه ی خدمات پس از فروش هستند، كه سرویس مناسب و شایسته ای به مصرف كننده ارائه می دهند.

موارد استفاده ابزار صنعتی بادی

دستگاهها و ابزارهای پنوماتیک از دیر باز در صنایع سنگین و مادر ، معادن ، راه سازی ، ذوب فلزات ، مونتاژ و نصب قطعات ماشین آلات و اتومبیل وماشین آلات وابزارهای صنایع چوب و … استفاده می شده است .

به طور معمول فشار دستگاه های بادی به چه صورت است ؟

هوای فشرده خروجی از دستگاه کمپروسور قبل از ورود به ابزار آلات پنوماتیک باید دارای فشار معینی باشد . تنظیم حجم ورودی این هوای فشرده برعهده فشار شکن است . ابزار آلات بادی با فشار هوای PSI90 بالاترین راندمان را خواهند داشت .

چگونه از نفوذ رطوبت به این دستگاه ها جلوگیری می شود ؟

هوای ارسال شده از کمپروسورهمواره دارای رطوبت است.و رطوبت بزرگترین دشمن ابزار آلات بادی است .فیلتر رطوبت از انتقال آب همراه با هوا به درون ابزاربادی جلوگیری می کند.همواره مخزن فیلتر رطوبت را تخلیه نمایید .

دلایل استفاده از ابزار بادی ؟

صرف انرژی کمتر

استهلاک ناچیز

هزینه تعمیر پایین تر

نگهداری ساده تر

ایمنی بالاتر

و …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Behsan Line Copyright © کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق یه شرکت بهسان می باشد.