News

واحد هواساز کمپرسور اسکرو (ایرند AirEnd)

واحد هواساز کمپرسور اسکرو (ایرند AirEnd)


عمل فشرده سازی هوا و افزایش فشار در کمپرسورهای اسکرو در واحد هواساز (ایرند) آن انجام می گیرد. واحد هواساز دارای دو روتور مارپیچی نر و ماده (Male- Female) می باشد. شفت روتور Male به الکتروموتور کمپرسور اسکرو متصل می شود ( به صورت کوپل مستقیم یا تسمه ای). با چرخش روتور Male ، روتور Female نیز به گردش در می آید. این دو روتور هیچ گونه تماس مستقیمی با یکدیگر ندارند. عامل انتقال قدرت برای چرخش از روتور Male به روتور Female ، روغن میان این دو روتور می باشد.

ساختار این روتورها به گونه ای می باشد که هوا از یک طرف وارد می شود و در حین گذر از این مارپیچ ها فشرده می گردد. روتور Female دارای چندین شیار هم راستا می باشد که هوا درون آنها قرار می گیرد، پره های روتور Male به تدریج درون این شیارها به جلو می روند و با کاهش فضای بین دو شیار، هوا متراکم می گردد.

انتخاب واحد هواساز مناسب برای کمپرسور اسکرو بر اساس ظرفیت هوادهی مورد نیاز و همچنین دور واحد هواساز انتخاب می گردد. واضح است هر چه واحد هواساز بزرگتر باشد دور آن پایین تر بوده و در نتیجه طول عمر بالاتر و استهلاک آن کمتر خواهد شد.

گروه کمپرسور بهسان تامین کننده واحدهای هواساز از شرکت ترمومکانیکال (TMC) ایتالیا می باشد. واحدهای هواساز مذکور از نظر کیفیت در رتبه بندی بالایی قرار دارد. دور پایین آن ها باعث افزایش عمر یاتاقان ها شده و از بالا رفتن دمای روغن جلوگیری می کند. همچنین امکان کارکرد دستگاه در نقاط گرمسیری را نیز فراهم می سازد.

مشخصات واحدهای هواساز تامین شده توسط گروه کمپرسور بهسان از کمپانی یاد شده عبارتند از:

دوام و طول عمر بالا
بازدهی بالا (ظرفیت بالاتر هوادهی در مقایسه با دیگر واحدهای هواساز در فشار و مصرف برق یکسان)
طول عمر بالای بلبرینگ های هواساز
نصب و کوپلینگ آسان
مصرف و تلفات انرژی و تولید صدای اندک به دلیل طراحی بهینه
تعمیر و نگهداری آسان و هزینه پایین سرویس های دوره ای

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Behsan Line Copyright © کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق یه شرکت بهسان می باشد.