News

چهار نکته که باید در انتخاب کمپرسور اسکرو به آن دقت شود

چهار نکته که باید در انتخاب کمپرسور اسکرو به آن دقت شود


در این مقاله بخش قصد داریم تجربه چندین ساله خود را در خصوص کمپرسور های اسکرو و هر آنچه که در هنگام خرید کمپرسور نیاز است که بدانید را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

در این مقاله سعی شده هر آنچه نیاز است که شما برای خرد کمپرسور اسکروی مورد نیاز خود بدانید به شما عزیزان گفته شود.

قبل از خرید کمپرسور نیاز است که به چند نکته توجه شود.

برای نیاز شما کمپرسور اسکرو بهتر است یا کمپرسور پیستونی؟

کمپرسور با چه ظرفیت بازدهی نیاز داریم؟

چگونه با خرید کمپرسور اسکرو مناسب پول خود را پس انداز کنیم؟

اشتباهات رایج در هنگام خرید کمپرسور کدام است؟

در چه شرایطی باید کمپرسور اسکرو خرید؟

کارخانه های با کستردگی متوسط و بزرگ

دستگا ها و سیستم هایی که به هوای فشرده به صورت مداوم و پیوسته نیاز دارند.

در مکانهایی که نمی توان از کمپرسور پیستونی بدلیل صدای زیاد استفاده کرد

اگر برای شرایط شما یکی از دو گزینه های زیر هم صدق کند ،شما به کمپرسور اسکرو نیاز ندارید و میتوانید از کمپرسور پیستونی استفاده کنید:

اگر به هوای فشرده به صورت مداوم نیاز ندارید

اگر برای تامین باد ابزار های بادی در کارگاه های کوچک نیاز به کمپرسور دارید.

چگونه حجم و فشار مناسب را برای کمپرسور باد اسکرو مشخص کنید!

این مساله بسیار مهم است که کمپرسوری که خریداری می کنید بتواند به خوبی حجم و فشار مورد نیاز سیستم در خصوص هوای فشرده را تامین کند. متاسفانه در بسیاری از موارد افراد دقیقا نمی دانند چه کمپرسوری برای انها مناسب است و این امر منجر به خرید یک کمپرسور بسیار بزرگ یا بسیار کوچک تر از نیاز آنها می شود.

وقتی شما می خواهید یک کمپرسور هوای اسکرو خریداری کنید، معمولا به دلیل یکی از موارد زیر است:

شما با وجود یک کمپرسور پیستونی نیاز به هوای فشرده بیشتری دارید.

نیاز به یک دستگاه برای جایگزین کردن کمپرسور قدیمی خود دارید.

با توجه به، به روز کردن ابزار آلات صنعتی کارگاهتان نیاز به یک کمپرسور اسکرو پرتوان تر دارید

در ادامه توضیحات لازم برای هر یک از موارد فوق را خدمت شما تقدیم می کنیم

اگر این دستگاه اولین کمپرسور اسکرویی است که شما خریداری میکنید :

اگر برای اولین بار قصد خرید کمپرسور اسکرو برای ماشن آلات و ابزارهای صنعتی کارگاه تان دارید، ابتدا کاتالوگ و دستور العمل راه اندازی دستگاه مورد نظر را مطالعه کنید. اکثر شرکت ها مشخصات فنی کمپرسور و قطعات بکار رفته در کمپرسور را در کاتالوگ قید میکنند.

قسمتی از تجهیزات کارگاه یا کارخانه شما که بالاترین فشار کاری را نیاز دارد،مشخص کننده فشار کاری کمپرسور است. بهتر است 1.5 بار به حداقل فشار مورد نیاز ابزارآلات اضافه کنید تا افت فشاری که بدلیل لوله کشی و درایرها در سیستم رخ میدهد را جبران کند

پس از مشخص شدن فشار کاری ، جمع حجم هوای مصرفی تک تک ابزار آلات کارگاه یا کارخانه خود را محاسبه کنید. این عدد برابر با حداقل حجم هوای تولیدی کمپرسور جدید خواهد بود.

ظرفیت کمپرسور باد اسکرو می بایست از مقدار مصرف باد در کارخانه بیشتر باشد تا علاوه بر تامین هوای فشرده ، کمپرسور اسکرو زمان کافی برای استراحت و قرار گرفتن در حالت آنلود را داشته باشد

شما با وجود یک کمپرسور پیستونی نیاز به هوای فشرده بیشتری دارید

در حالی که دستگاه جدیدی به مجموعه خود اضافه کرده اید که سبب شده کمپرسور پیستونی شما جوابگوی هوای مورد نیاز شما نباشد و به این دلیل قصد دارید کمپرسور باد اسکرو به مجموعه خود اضافه کنید، حجم این کمپرسور جدید متناسب است با دستگاه های جدیدی که به مجموعه خود اضافه کرده اید. البته نکته مهمی که بهتر است در نظر داشته باشید این است که احتمال طرح توسعه و افزودن دستگاه های جدید را در بررسی کنید. اگر احتمال می دهید در آینده نزدیک دستگاه های دیگری نیز به مجموعه خود اضافه خواهید کرد کمپرسور فعلی را به گونه ای انتخاب کنید که امکان تامین هوای آنها را نیز داشته باشد.

بهتر است، کمپرسور اسکرو را به عنوان کمپرسور اصلی کارگاهتان قرار دهید و کمپرسور پیستونی قدیمی را به عنوان کمپرسور دوم و ذخیره قرا دهید.

نیاز به یک دستگاه برای جایگزین کردن کمپرسور قدیمی خود دارید

فشار و حجم هوای تولید کمپرسور فعلی خود را چک کنید. اگر فشار و حجم کمپرسور قدیمی شما جوابگوی کار شما بوده است کمپرسور جدید را با همان مشخصات خریداری کنید. فقط احتمال افزایش ماشین آلات تولیدی تان را در نظر داشته باشید. اگر احتمال می دهید ممکن است دستگاه های خود را افزایش دهید کمپرسور بزرگ تری را نسبت به کمپرسور قبلی انتخاب کنید.

با توجه به، به روز کردن ابزار آلات صنعتی کارگاهتان نیاز به یک کمپرسور اسکرو پرتوان تر دارید

در این حالت، شما می توانید یک کمپرسور هم اندازه با کمپرسور قبلی خریداری کنید و از هر دو کمپرسور در سیستم خود استفاده کنید. علاوه بر این شما می توانید یک کمپرسور بزرگتر خریداری کنید و کمپرسور قدیمی خود را به عنوان پشتیبان و ذخیره در سیستم قرار دهید.

مساحت کارخانه و فاصله کمپرسور از نقاط مصرف در انتخاب یکی از این دو گزینه نقش دارد

از دیگر سوال های رایجی که دوستان و مشتریان عزیز از ما می پرسد این است که کمپرسور اسکرو با دور متغیر چه تفاوتی با کمپرسور با دور ثابت دارد و دیگر اینکه کمپرسور اسکرو تسمه ای بهتر است یا کمپرسور با کوپل مستقیم. در ادامه به توضیح این دو مورد می پردازیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Behsan Line Copyright © کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق یه شرکت بهسان می باشد.