10 نکته مهم که عمر کمپرسور شما را زیاد میکند

کمپرسور بهسان

 

عمر کمپرسور بهسان

راهنمای استفاده از دستگاه را برای افزایش عمر کمپرسور بخوانید

مهمترین عامل در خرابی کمپرسور استفاده نادرست از آن است، بنابراین توصیه می کنیم که حتما قبل از استفاده از کمپرسور، دفترچه راهنمای همراه آن را مطالعه کنید و جدای از آموزش استفاده از کمپرسور به شما راهکار هایی آموزش می دهد که در افزایش راندمان و طول عمر کمپرسور نیز تاثیر گذار است.

 

روزانه سطح روغن داخل کمپرسور را چک کنید

برای عمر بالای دستگاه هیچگاه نباید سطح روغن از حد مجاز پایین تر بیاید. در کمپرسورهای اسکرو بهتر است هر 500 الی 1000 ساعت کارکرد روغن آن را تعویض نمایید. البته این بازه ارتباط مستقیمی با کیفیت روغن داخل کمپرسور دارد.

 

عملکرد صحیح شیر تخلیه روغن و آب را چک کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید

سیستم های جداکننده آب و روغن مانند میکروفیلتر ، تله آبگیر تنها زمانی کارایی لازم را دارند که شیر تخلیه آنها به درستی عمل کند. حتما از اینکه ذرات روغن و آب به خوبی از این دستگاه ها خارج می شوند مطمئن شوید.

 

فیلتر هوا را به صورت مرتب تمیز و بازرسی کنید

کثیفی فیلتر هوا سبب می شود کمپرسور بیشتر کار کند. این اتفاق باعث بالا رفتن مصرف برق و کاهش طول عمر کمپرسور می شود. برای جلوگیری از این اتفاق توصیه می کنیم فیلتر هوا را ماهانه تمیز کنید و در بازه 3 الی 6 ماه نسبت به تعویض کامل فیلتر هوا اقدام نمایید.زمان تعویض فیلتر هوا بر اساس غبار و ذرات معلق در هوای محیط بستگی دارد.

 

جداکننده های روغن را تعویض کنید

روغن گیر، میکروفیلتر و فیلتر سپراتور باید به صورت منظم و دوره ای تعویض شود. در هر ۱۰۰۰ ساعت کارکرد کمپرسور می بایست فیلتر روغن تعویض شود و هر ۲ PSI افت فشار در فیلتر ها سبب افزایش ۱ درصد در هزینه برق مصرفی شما می شود.

 

به صدای کمپرسور توجه کنید

معمولا ایرادات مکانیکی در کمپرسور باعث تغییر صدا یا ایجاد صدای غیر معمول از کمپرسور می شود. صدای بلبرینگ ها، شل بودن تسمه ها، شل شدن پیچ ها و بسیاری دیگر از این دست مشکلات که روی صدای کمپرسور اثر می گذارد.

نشتی های کمپرسور را بررسی کنید

در بسیاری از کارخانه ها ۲۵ درصد از هوای کمپرسور به دلیل وجود نشتی در اتصالات، لوله ها وشیرآلات به هدر می رود. در مواقع نشتی ها مانند یک ابزار پنوماتیک و بادی عمل می کنند که هوای کمپرسور شما را به سرقت می برند!

دمای کمپرسور را چک کنید

معمولا به دلیل عدم رعابت سرویس های دوره ای دما کمپرسور بالا می رود و این موجب پایین آمدن عمر قطعات می شود. عدم تعویض فیلتر هوا و روغن یکی از مهمترین دلایل بروز این اتفاق می باشد.

کمپرسور را تمیز نگه دارید

مانند هر دستگاه دیگری، کمپرسور نیز نیاز به تمیز شدن دارد. با تمیز نگهداشتن کمپرسور به راحتی می توان وقوع برخی از علائم هشدار دهنده مانند نشت روغن در سیستم را شناسایی کرد.

قطعات یدکی مصرفی را قبل از نیاز خریداری و تعویض کنید

بهتر است بعضی از قطعات مصرفی کمپرسور مانند فیلتر روغن ، فیلتر هوا ، تسمه ها، واشر ها را خریداری کرده و در انبار نگهداری کنید تا در صورتی که نیاز به تعویض این قطعات بود، منتظر تهیه و خرید آنها نشوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *