هر آنچه باید درباره درایر تبریدی بدانید

خشک کن تبریدی

درایر تبریدی کمپرسور چیست؟

درایر تبریدی نوع خاصی از خشک کن هوای فشرده است که برای حذف رطوبت هوای فشرده استفاده می شود. وقتی کمپرسور هوا را مکش می کند، رطوبت بیرونی را نیز وارد می کند، بنابراین برای محافظت از تجهیزات خود، داشتن یک درایر یا خشک کن هوای فشرده برای جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی مهم است.

اما درایر تبریدی چگونه کار می کند؟

درایر تبریدی

درایر تبریدی چگونه کار می کند؟

این سیستم با خنک کردن هوا کار می کند. درتیر تبریدی، دمای هوای ورودی را کاهش می دهد تا به نقطه شبنم برسد. در نقطه شبنم، تمام بخار آب موجود در هوای ورودی، به آب متراکم تبدیل می شود.

نقطه شبنم دمایی است که در آن رطوبت موجود در هوا تبدیل به قطره‌های شبنم شده و قطره‌های آب ایجاد شده توسط خشک کن یا درایر گرفته می شود. در نهایت آب جمع شده، تخلیه می شود و هوای خروجی خشک و بدون رطوبت خواهد بود. درایر تبریدی برای نقطه شبنم 3 تا 7 درجه مناسب است.

تخلیه‌ی آب جمع شده، از طریق شیر تخلیه و به کمک لوله کشی از سیستم خارج می شود و پس از آن، هوای سرد دوباره به دمای اتاق می رسد. از آنجایی که بیشتر آب، متراکم شده و از سیستم خارج شده است، هوای گرم شده به طور قابل توجهی نسبت به قبل خشک‌تر می‌شود.

فرآیند خنک سازی مشابه فرآیندی است که در یخچال یا فریزر استفاده می شود. مبرد مایع در یک مدار جداگانه تبخیر می شود و برای خنک کردن هوای فشرده استفاده می شود. با سرد شدن هوا، مبرد گرمتر می شود. مبرد وارد یک کمپرسور کوچک خودش می‌شود، سپس دوباره در کندانسور خنک می‌شود و این فرآیند بارها و بارها به چرخش ادامه می‌دهد زیرا کمپرسور هوا، هوای بیشتری وارد می‌کند.

مکان مناسب برای نصب درایر تبریدی

  • درایر تبریدی باید در محیطی بسته و به دور از تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرد.
  • دمای محیطی مناسب برای درایر تبریدی باید بین 3 تا 40 درجه سانتی گراد باشد و وسایل سرمایشی و گرمایشی در محیط آن فعال نباشد.
  • محیط باید کاملا تمییز و عاری از ذرات گرد و غبار باشد.
  •  اطراف درایر باید 1 متر فضای خالی وجود داشته باشد تا در صورت نیاز به تعمیر یا نگهداری درایر، دچار مشکل نشویم.
  •  یک شلنگ منعطف باید در ورودی و خروجی درایر قرار گیرد تا از انتقال ارتعاشات کمپرسور به درایر جلوگیری شود.
  •  آب خارج شده از درایر، نباید در اتاق تاسیسات رها شود چرا که محیط را خیس و آلوده می کند. بهتر است این آب خارج شده، با کمک لوله کشی به خارج از محیط تاسیسات هدایت شود.
  • شیر بای پس و شیرهای ایزوله باید در مسیر ورودی و خروجی درایر نصب شوند تا در صورت نیاز به تعمیر یا خاموش کردن درایر، از طریق شیر بای پس و شیرهای ایزوله، سیستم به تولید هوا ادامه دهد.

کمپرسور بهسان | کمپرسور اسکرو، پیستونی و تجهیزات هوای فشرده

 

فاکتورهای اصلاحی؛ مهم ترین مساله در درایرهای تبریدی

خشک کن های هوای فشرده معمولاً برای رسیدن به یک سطح رطوبت خاص (مثلاً نقطه شبنم فشار 40 درجه فارنهایت) برای حجم معینی از جریان هوا (cfm) درجه بندی می شوند. این درجه بندی معمولاً بر اساس مجموعه ای از شرایط استاندارد (100 psig، دمای ورودی 100 درجه فارنهایت و دمای محیط 100 درجه فارنهایت) است.

هنگام تعیین اندازه خشک کن، مهم است که بدانیم دما و فشار چگونه بر محتوای آب موجود در هوا تأثیر می گذارد. محتوای بخار آب هوا به طور مستقیم با دما تغییر می کند – اگر دما افزایش یابد، توانایی هوا برای نگهداری آب افزایش می یابد. به عنوان یک قاعده کلی، هر 20 درجه فارنهایت افزایش دمای هوای ورودی ممکن است بار آب در خشک کن را دو برابر کند. فشار برعکس است. میزان بخار آب هوا بر حسب فشار برعکس تغییر می‌کند – اگر فشار افزایش یابد، رطوبت را به بیرون می‌برد. به دلیل این دو رابطه، خشک‌کن‌های هوای فشرده دارای فاکتورهای اصلاحی (تامین شده توسط سازنده) هستند تا به تعیین میزان هوای واقعی یک خشک‌کن برای شرایط خاص کمک کنند.

جدول ضرائب تصحیح برای انتخاب مدل درایر

F3 فشار (بار) F2 دمای محیط (سانتیگراد) F1 دمای ورودی (سانتیگراد)
0.8 4 1.05 20 1.29 30
0.94 6 1 25 1 35
1 7 0.98 30 0.92 40
1.04 8 0.93 35 0.78 45
1.11 10 0.84 40 0.65 50
1.16 12 0.76 45 - -
1.22 14 - - - -
1.25 16 - - - -

مثالی برای انتخاب خشک کن مناسب

به عنوان مثال اگر ظرفیت کمپرسور موجود در کارخانه شما در فشار 6 بار و دمای 30 درجه سانتیگراد 200 متر مکعب در ساعت باشد و دمای هوای فشرده شده به هنگام ورود به درایر 40 درجه سانتی گراد باشد طرز صحیح انتخاب مدل دقیق درایر صنعتی شما به صورت زیر می باشد:

200 / 0.94 / 0.92 / 0.98 = 236 متر مکعب در ساعت

کمپرسور بهسان | کمپرسور اسکرو، پیستونی و تجهیزات هوای فشرده

 

مهم ترین عواملی که قبل از خرید درایر تبریدی باید به آنها دقت کنید

 دمای محیط درایر تبریدی

توجه داشته باشید که محل قرارگیری کمپرسورها و خشک کن ها می تواند تفاوت زیادی در عملکرد خشک کن ایجاد کند. دمای محیطی که درایر در آن قرار دارد نباید خیلی گرم یا خیلی سرد باشد. اگر اتاق کمپرسور گرم است، برای افزایش کارایی آن، خشک کن را به مکانی خنک تر منتقل کنید.

اندازه درایر تبریدی

یک خشک کن کوچک می تواند منجر به پایین آمدن کیفیت هوا شود، از طرفی یک خشک کن بسیار بزرگ می تواند برق را هدر دهد و هزینه خریدش نیز بیشتر است. بهتر است قبل از خرید، از اندازه مناسب درایر خود مطمئن شوید. اگر مطمئن نیستید اندازه درایر شما درست است، از مشاوره رایگان متخصصان بهسان بهره مند شوید.

فشار هوا

اگر خشک کن شما خیلی کوچک است، این می تواند منجر به کاهش قابل توجه فشار هوا شود، زیرا هوا برای عبور از آن مشکل خواهد داشت.

دمای ورودی

دمای ورودی باید بین 3 تا 45 درجه سانتی گراد باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *